Gdzie na podróż po ślubie?

Jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka jest ślub. Kiedy już emocje opadną młoda para zazwyczaj wybiera się na wycieczkę jako podróż poślubna . Cel wyprawy jest zróżnicowany i zależy w głównej mierze od zasobności portfela młodej pary. Jeżeli celujemy w tańsze rozwiązanie, powinniśmy wybrać kierunek krajowy. Jednym z ciekawszym miejsc mogą być mazury.

Atrakcje na mazurach

Nie ma lepszego miejsca na miłość niż jezioro nocą. Dla zakochanych mazury mają dobrą wiadomość, ponieważ znajduje się tam mnóstwo takich miejsc. Mówi się często, że mazury to kraina wielkich jezior. W każdej niemal miejscowości rozbudowana została poprzez popyt turystów infrastruktura przy brzegach mazurskich jezior. Możemy spotkać wiele kładek lub molo jak nad morzem. Istnieją również specjalne mosty które wchodzą w kierunku jeziora, aby móc podziwiać z bliska jego piękno. Ważną informacją jest to że każda taka trasa jest oświetlona i umożliwia nam długie spacery nawet po zmroku. Jeżeli będziemy mieli ochotę coś zjeść lub się napić nie powinniśmy się zawieźć. Wzdłuż deptaków możemy znaleźć wiele restauracji oraz barów o różnorodnym menu. Na pewno jednak będziemy mogli się posilić mazurskimi rybami jak węgorz czy sielawa.

Polecane miejsca na mazurach

Wiele pozytywnych ocen zbierają nie tylko jeziora, ale również inne mazurskie miejsca. Polecane są przede wszystkim popularne wśród turystów miejscowości takie jak Giżycko czy Mikołajki. Oba miejsca leżą nad jeziorami i są wyjątkowo urokliwe. W Giżycku romantycznym miejscem na wieczorne spacery jest port. Możemy wieczorową porą spacerować z naszą drugą połówką po drewnianych podestach portu i podziwiać bogate jachty oraz żaglówki. W miejscowych knajpach rozbrzmiewają wieczorami szanty podczas których tańczy cała sala.
Wyjątkowym zabytkiem w Giżycku wartym uwagi jest też zwodzony most – z jedynym w Europie mechanizmem obrotowym. Położony jest on na kanale, którego przecina. Podane są zazwyczaj godziny, kiedy droga dla samochodów zamykana i wtedy most obraca się otwierając drogę na kanale, aby łodzie mogły przepłynąć. Zbiera się wtedy zawsze grono turystów, aby zobaczyć to wyjątkowe zjawisko.
Niedaleko Giżycka znajduje się inne ciekawe miejsce o którym wie tak naprawdę nie wiele osób. Jest to stary zawalony wiadukt kolejowy. Można na niego wejść na własną odpowiedzialność i podziwiać całą okolicę. Odważniejsze osoby mogą podejść do skraju zawalonej części by przekonać się jak naprawdę jest wysoko.

Innym popularnym miejscem na Mazurach są Mikołajki. Jest to miejscowość również położona przy jeziorze o znakomitej bazie turystycznej pełnej znakomitej gastronomii. W tym miejscu co roku odbywają się liczne imprezy, a jedną z bardziej rozpoznawalnych to na pewno Mazurska Noc Kabaretowa, która przyciąga przed telewizory miliony widzów. W ciągu dnia najważniejszym punktem jest miejska plaża pełna wodnych atrakcji. Można popływać motorówką lub skuterem wodnym. Dla mniej aktywnych można po poleżeć na plaży i cieszyć się urokami słońca.

 

Author: kwaterydobre.pl