8 słynnych miejsc, których nigdy nie odwiedziłeś, a powinieneś

Każdy marzy o tym, by odwiedzić słynne miejsca, czy to pałace, góry, wyspy, czy jakiekolwiek inne miejsca. Wszystkie te miejsca są piękne, ale niektóre z nich nie są tak bardzo znane ogółowi społeczeństwa. Dlatego dziś opowiem Ci o tych miejscach, których jeszcze nie odwiedziłeś, a powodem jest to, że ich nie znasz. Zacznijmy od poniższych 8 słynnych miejsc, których nigdy nie odwiedziłeś, a powinieneś.

1. Świątynia Chhatarpur, Indie

2. Gaya, Indie

3. Wielki Mur, Chiny

4. Góra Fudżi, Japonia

5. Bazylika św. Marka, Włochy

6. Góra Kailash, Tybet

7. Angkor Wat, Kambodża

8. Borobudur, Indonezja

Pierwsze miejsce znajduje się w Indiach, a świątynia ta nosi nazwę Świątynia Chhatarpur. Świątynia ta została zbudowana przez Jageshwara Maharaja w 1760 roku. W świątyni tej znajduje się idol Śri Kryszny i mówi się, że takiego idola nie ma nigdzie indziej. Inną niesamowitą rzeczą w tej świątyni jest to, że jest ona otoczona wodą, a wokół niej znajduje się kilka pięknych jezior.

Drugie miejsce znajduje się w Indiach i nosi nazwę Gaya. Miejsce to nazywane jest także miejscem narodzin Pana Buddy. Znajdują się tam jedne z najbardziej starożytnych i ważnych świątyń, a główna świątynia została zbudowana przez Aśokę Wielkiego.

Trzecie miejsce znajduje się w Chinach i jest to najbardziej znane i popularne miejsce wśród ludzi na całym świecie. Jest to słynny i najsłynniejszy zabytek świata – Wielki Mur. Jeśli nie wiesz, co to jest, to powiem Ci, że jest to najdłuższa na świecie budowla wzniesiona przez człowieka. Długość tego muru wynosi około 7200 km.

Czwarte miejsce znajduje się w Japonii i jest to najbardziej popularne miejsce wśród ludzi na świecie. Miejsce to znane jest również jako Góra Fuji. Jest to najwyższy szczyt Japonii. Jeśli wejdziesz na szczyt tej góry, zobaczysz piękne widoki na morze i okolicę.

Piąte miejsce znajduje się we Włoszech i znane jest jako Watykan. Jest to najczęściej odwiedzane miejsce na świecie. Jest to największy kościół na świecie. Jest to najlepszy przykład sztuki i architektury. Został zbudowany w XIV wieku.

Szóste miejsce znajduje się w Tybecie i jest to najbardziej starożytne miejsce na świecie. Jest to najpopularniejsze miejsce dla buddystów i hinduistów. Jest to święta góra buddyzmu.

Siódme miejsce znajduje się w Kambodży i jest to jedno z najstarszych miejsc na świecie. Jest to najbardziej popularne miejsce wśród turystów, znajduje się tam wiele zabytków, pałaców i świątyń.

Ósme i ostatnie miejsce znajduje się w Indonezji i jest to najbardziej starożytne miejsce na świecie. Jest to największy klasztor buddyjski i jest to najlepszy przykład sztuki, architektury i rzeźby.

Author: kwaterydobre.pl