Perełka wschodniej Polski

Idzie wiosna i co za tym idzie ożywia się w Polsce turystyka . Bardzo popularne wśród naszych rodaków są wyprawy na mazury lub nad morze. Równie popularne są również wycieczki na południowe tereny czyli w góry. Warto zainteresować się jednak również wschodnią częścią naszego kraju, gdzie również są ciekawe miejsca na przykład Kazimierz dolny

Lokalizacja i wielkość

Kazimierz dolny położony jest we wschodniej części, między Radomiem, a Lublinem. Jest on położony nad rzeką Wisłą co zapewnia dodatkowe atrakcje. Miejscowość jest niewielka i zamieszkuje ją niespełna 3 tysiące mieszkańców, lecz w sezonie letnim należy dodać co najmniej drugi tyle turystów.

Atrakcje

Jeżeli mamy ochotę zwiedzić ciekawe miejsca w Polsce to na pewno Kazimierz będzie jednym z nich. Centralnym miejscem w tej miejscowości jest rynek. Na samym środku znajduje się zabytkowa studnia, która otoczona jest licznymi kamienicami. W tym miejscu, szczególnie w okresie letnim organizowane są liczne imprezy takie jak na przykład letnie koncerty różnego rodzaju muzyki.
Jeżeli ktoś lubi zwiedzać zamki to się w Kazimierzu nie zawiedzie. Niedaleko rynku nad miejscowością góruje zamek z XIV wieku, który niestety dziś najlepsze lata ma za sobą. Bilety wejściowe są tanie, około 5 zł i dają możliwość na zwiedzanie również zabytkowej baszty. Na miejscu polecany jest w szczególności taras widokowy, z którego możemy podziwiać panoramę Kazimierza. Jeszcze lepszy widok będziemy mieć do dyspozycji z zabytkowej baszty o wysokości około 20 metrów.

Jeżeli, ktoś jest amatorem górskich przygód to w Kazimierzu też znajdzie coś dla siebie. Jest tutaj bowiem góra trzech krzyży. Nazwa ta bierze się stąd, że na szczycie widnieją trzy krzyże upamiętniające ofiary zarazy, która kiedyś spustoszyła ten rejon.
W miejscowości znajdziemy również wiele ciekawych tras dla spacerowiczów. Jednym z najciekawszych jest nadwiślański bulwar. Jest to pięknie zagospodarowana trasa ciągnąca się wzdłuż Wisły. Droga jest wykonana z kostki co ułatwia wędrówkę, a jeżeli się zmęczymy to po drodze czekają na nas liczne ławeczki na których można posiedzieć. Blisko centrum, można jeszcze na pewno zobaczyć klasztor Franciszkanów lub Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej.

Istnieje możliwość również spacerowania po Kazimierzu nocą biorąc udział w nocnym zwiedzaniu. W ręku z pochodnią przemierzamy miejscowość razem z przewodnikiem, który opowiada nam różne ciekawostki dotyczące samej miejscowości oraz zapoznaje nas z historią Kazimierza. Wycieczka jest odpłatna i można się zapisać na miejscu.

Jeszcze jednym godnym polecenie miejscem na spacery jest wąwóz korzeniowy. Jest to wydrążona trasa, która otoczona jest z dwóch stron ścianami z korzeni rosnących tam drzew. Podziwiać, więc możemy bardzo różne kształty, które mogą nam przypominać zwierzęta lub przedmioty codziennego użytku. Bardzo ważne jest, że dojazd do tego miejsca nie stanowi problemu z parking ( płatny ) jest zaledwie około 100 metrów od początku trasy zwiedzania.

 

Author: kwaterydobre.pl