Nauka jazdy na rowerze.

Podróże rowerem

Każdego dnia wielu z nas korzysta z rowerów w drodze do pracy lub do szkoły. Jest to jeden z popularniejszych środków transportu, ponieważ daje on nam pełną niezależność. Dodatkowo jazda rowerem jest przyjazna dla naszego zdrowia oraz środowiska, dlatego staje się ona zastępstwem dla wielu kierowców samochodów. Zanim jednak wsiądziemy na rower musimy dokładnie przypomnieć sobie jakie zasady obowiązują nas na drodze.

Zdobycie karty rowerowej

Jednym z dokumentów, który umożliwia nam poruszanie się rowerem po ulicach jest karta rowerowa. Jednak jej uzyskanie musi być poprzedzone zapoznaniem się z tym jakie przepisy rowerowe obowiązują na polskich drogach. Zazwyczaj zapoznanie z przepisami następuje w trakcie nauki szkolnej na poziomie podstawówki. W tym czasie większość dzieci odbywa kurs na kartę rowerową, w trakcie której poznają znaki oraz zdają odpowiednie testy i egzaminy. Na koniec każdy uczeń musi pokonać specjalnie wytyczoną trasę, na której oceniane są umiejętności praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Oczywiście do przystąpienia do tego testu niezbędne jest posiadanie umiejętności jazdy na rowerze.

Przestrzeganie zasad na drodze

Zdobycie karty rowerowej dla wielu z nas oznacza zapomnienie zasad obowiązujących na drodze. Zazwyczaj nie przypominamy sobie praw, które powinniśmy przestrzegać, a z czasem zaczynamy je również zapominać. Niestety zdarza się, że wypadają nam z głowy znaki i jeździmy na pamięć. Może to jednak zakończyć się naprawdę negatywnie – wypadkiem lub stłuczką. Ważne jest zatem regularne przypominanie sobie zasad, które obowiązują na polskich drogach. Dzięki temu zapewnimy większe bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że nie wszyscy uczestniczy ruchu drogowego zachowują odpowiednią uwagę w trakcie jazdy, co wpływa na ilość zdarzeń na drogach. Być może dzięki naszej koncentracji uda nam się uniknąć niebezpiecznego wydarzenia.

Author: kwaterydobre.pl