Do zobaczenia na Łotwie

Łotwa. Piękny nadbałtycki kraj nizinny, który Polakom wciąż zdaje się być nieznany, ma do zaoferowania liczne zabytki, jak i zaprasza do siebie licznymi jeziorami polodowcowymi. To idealny kraj na odwiedziny przez tych, którzy nie są fanami upałów. Jeżeli nie przeszkadza bariera językowa i chce się poznać kulturę innego kraju dzielącego dostęp do Morza Bałtyckiego, warto jest się tu wybrać.

Łotwa – wciąż niepoznana. Wakacje za granicą

W przeciwieństwo do Litwy i Estonii, o których każdy dorosły Polak jest w stanie cokolwiek powiedzieć, Łotwa jawi się jako kraj wciąż tajemniczy, niepoznany. Nie jest zbyt częstym kierunkiem wszelkiego rodzaju wycieczek, gdy kraj jest w stanie zaoferować umiarkowany klimat, piękne nadbałtyckie plaże, kurorty i ośrodki wypoczynkowe, zaprasza również do Parku Narodowego, gdzie zwiedzać można trzy zamki, liczne jaskinie, zatrzymać się nad jeziorem.

Jeżeli przez głowę przemknęła myśl: „łotwa co warto zobaczyć”, nie potrzeba szukać w księgarni przewodnika, który odpowie na to pytanie. Kilka propozycji zaprezentowano poniżej. Praktycznie każdy znajdzie w tym kraju coś dla siebie.

Atrakcje i zabytki

Łotwa m do zaoferowania wiele atrakcji i zabytków, oto niektóre z nich:
• Park Narodowy Gauja to obszar przyrody, gdzie można podziwiać trzy zamki, liczne jaskinie i jeziora, starodrzew, a także skorzystać z okazji i spędzić czas na olbrzymim, nowoczesnym torze saneczkowym.
• Ryga oraz jest starówka z dużą ilością knajpek i restauracji zachęcają do spacerów oraz odpoczynku przy kosztowaniu lokalnej kuchni. Przy okazji można wybrać się na rejs po Dźwinie i zobaczyć miasto z innej perspektywy.
• Łatgalia – jedna z historycznych krain Łotwy – zaprasza do siebie, by przy okazji zobaczyć, jak wygląda łotewska wieś. Wydawać się bowiem może, że tu czas zatrzymał się w miejscu dawno temu. Zwiedzić można skansen w Andrupene czy muzeum chleba w Anglonie.
• Twierdza w Dyneburgu – symbol miasta, zbudowana przez Rosjan w XIX wieku, wcześniej stanowiła polskie fortyfikacje. To ogromny teren, który zajmują liczne budynki, część z nich jest zniszczona i opuszczona, przez co wydaje się, że są budynkami-widmo.
• Daugavpils Mark Rotko Art Center – również zlokalizowane w Dyneburgu muzeum, które pozwala zapoznać się z historią i losami Marka Rotko, amerykańskiego malarza, który urodził się właśnie w tym mieście, jego pracami, jak i z dziełami młodych malarzy z Latgle, których muzeum wspiera. W muzeum, poza podziwianiem, można również zamieszkać, znajduje się w nim bowiem kilka pokoi hotelowych.

Author: kwaterydobre.pl