Stambuł, wspaniała wycieczka

Stambuł, wspaniała wycieczka

Drugie co do wielkości miasto Turcji, Stambuł jest ekscytującym celem podróży, nie tylko dla ale modnych miejsc. Od tradycyjnych do nowoczesnych, od historycznych do kultura lnych atrakcji, znajdziesz to wszystko w tym niesamowitym mieście.

Jeśli marzysz o życiu w mieście, w którym historia jest żywa, a każdy zakątek przynosi nowe odkrycia, to Stambuł jest miejscem dla Ciebie. Pięknie zachowane starożytne zabytki, tysiącletnie miejsca kultu, ekscytujące noce na jego brukowanych ulicach, meczety, hamam (łaźnie tureckie), tętniące życiem place, restauracje i sklepy wypełnią Twój pobyt niezapomnianymi wrażeniami. Pobudka w XVI-wiecznym domu po nocy spędzonej w hotelu z XXI wieku będzie tylko częścią dnia spędzonego w tej historycznej metropolii. Zabawa trwa również podczas wycieczek do azjatyckiej części Stambułu, gdzie dwa kontynenty mieszczą się w jednym mieście. Spektakularna sceneria wzdłuż linii brzegowej Bosforu i Złotego Rogu daje możliwość zobaczenia innego oblicza miasta.

Im więcej wiesz o moim miejscu docelowym, tym mniej staje się ono obce.

To właśnie z tego powodu chcę dostarczyć Ci wszystkich informacji, których mógłbyś chcieć.

Stambuł to najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce w Turcji, dawna stolica i jedyne miasto w kraju, które liczy około dziesięciu milionów mieszkańców.

Niezależnie od tego, czy chcesz zobaczyć wielkie zabytki podczas jednodniowej wycieczki, zwiedzić muzea i galerie, czy też zejść z utartych szlaków, Stambuł oferuje nieskończone możliwości i przyjemności.

Od czasów osmańskich i bizantyjskich, aż po dzień dzisiejszy.

Stambuł jest miejscem kultury i sztuki. W tym sensie jest to miasto dla tych, którzy lubią patrzeć nie oczami, ale umysłem. Mały przewodnik, aby być pewnym, że pomoże on Ci cieszyć się czasem tam spędzonym, bez zgubienia się.

W Stambule znajduje się ponad 400 miejsc o znaczeniu historycznym, a wymienienie ich wszystkich byłoby zadaniem niemożliwym, jednak poniżej stworzyliśmy kilka list najlepszych rzeczy, które warto zobaczyć.

Trudno pamiętać, że miejsce, które dziś nazywamy Stambułem, istnieje od tysięcy lat. Cywilizacja sięga tu czasów prehistorycznych, a współczesny Stambuł jest demokracją parlamentarną.

 

Author: kwaterydobre.pl