Nie tylko Borneo

Wielu turystów podróżujących do Azji Południowo-Wschodniej wybiera jako miejsce docelowe malezyjską wyspę Borneo. Nie ma się czemu dziwić. Piękne plaże, czysta woda, urokliwe rafy koralowe i mnogość palm kokosowych zachęcają do odpoczynku. Warto jednak pamiętać, że Malezja ma dużo więcej do zaoferowania. Ciekawi świata podróżnicy znajdą tu góry do wspinaczki, lasy tropikalne pełne dzikich zwierząt oraz miasta, oferujące atrakcje łączące ze sobą dorobek różnych kultur. Dowiedzmy się więc jakim krajem jest Malezja.

Państwo różnorodności – klucz do Azji

Półwysep Malajski zamieszkują gościnni Malajowie, Chińczycy i Hindusi. Dzięki tej mieszance, kraj jest bardzo różnorodny kulturowo. Ponad połowa mieszkańców to muzułmanie, dlatego planując podróż do Malezji, zaopatrzmy się w odpowiedni strój, zakrywający ramiona i nogi. Nie musimy jednak obawiać się nieprzyjemności ze strony mieszkańców, bo są oni bardzo przyjaźnie nastawieni do przybyszów i chętnie robią sobie z nimi zdjęcia.
Stolicą Malezji jest Kuala Lumpur. To nowoczesne miasto, które ma wiele do zaoferowania. Jego symbolem są dwie bliźniacze wieże Petronas Towers. Można z nich podziwiać panoramę miasta i okolic. Dla turystów, którzy wolą naturę, polecane są wycieczki do dżungli. Malezję porasta las równikowy. Zamieszkują go tygrysy, nosorożce, orangutany i wiele innych zwierząt. Temperatura rzadko spada poniżej 20 stopni Celsjusza, ale od kwietnia do października kraj nawiedzany jest przez monsunowe deszcze.
Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w środki ochrony słonecznej oraz środki odstraszające owady. Nie są wymagane żadne szczepienia, ale wybierając się do dżungli pomyślmy o wcześniejszym szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Najlepiej jednak jest unikać kontaktu z dzikimi zwierzętami. Dobrze mieć również ze sobą leki przeciwmalaryczne.
Malezja to państwo, które ma wiele do zaoferowania. Uważane jest za bezpieczne i stosunkowo tanie. Dlatego planują wycieczkę do Azji Południowo-Wschodniej warto mieć je na uwadze.

Author: kwaterydobre.pl