Dla miłośników jazzu w każdej postaci

Jazz istnieje w wielu formach. Może być relaksujący, optymistyczny, wolny, szybki, chaotyczny i wiele innych odmian. Najlepsza muzyka jazzowa może przenieść słuchacza w inne miejsce i czas, wyciskając z nich każdą odrobinę emocji, zanim wróci do teraźniejszości.

Znalezienie tych doświadczeń wiąże się z innymi, bardziej fizycznymi podróżami. Najlepszym miejscem do znalezienia najnowszego i najlepszego jazzu to jeden z wielu festiwali muzycznych odbywających się co roku na całym świecie. Jeśli masz ochotę podróżować i kochać jazz w najlepszym wydaniu, sprawdź naszą listę najlepszych festiwali muzyki jazzowej na całym świecie.

Copenhagen Jazz Festival

Ten festiwal muzyczny odbywa się w lipcu każdego roku w Danii. To wydarzenie odbywa się od 1979 roku, co czyni go jednym z największych festiwali jazzowych w Europie i na całym świecie. Trwa od 6 do 15 lipca, chociaż jazz jest tak popularny w Kopenhadze, że ich Vinterjazz rozpoczyna się w lutym. Przed wielkim lipcowym festiwalem w różnych miejscach w kraju odbywa się seria około 300 koncertów jazzowych z jazzem dla dzieci i jazzem poezji.

Festiwal jazzowy Clearwater

Clearwater Jazz Holiday odbywa się również od 1979 roku w Clearwater na Florydzie. Jest to światowej klasy czterodniowa i czterodniowa impreza odbywająca się w październiku, która zazwyczaj cieszy się ponad trzydziestoma pięcioma tysiącami odwiedzających. To wydarzenie odbywa się w Coachman Park w Clearwater i oferuje połączenie wspaniałych artystów i szeroką gamę stylów jazzowych, które z pewnością zainspirują i zachwycą fanów jazzu z całego świata. Ze względu na piękne plaże na Florydzie, ciepłe słońce na Florydzie i niesamowity jazz, jest to jeden z najlepszych festiwali jazzowych.

Java Jazz Festival

Java Jazz Festival odbywa się od około 10 lat w Dżakarcie w Indonezji. To wydarzenie odbywa się co roku w marcu i jest uważane za największy festiwal jazzowy na półkuli południowej. Java Jazz Festivals prezentuje popularnego indonezyjskiego artystę jazzowego, takiego jak Yura Yunita, oraz międzynarodowych artystów jazzowych, takich jak Arturo Sandoval i Stevie Wonder. Tylko te trzy nazwiska są warte podróżowania z dowolnego miejsca.

Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Kapsztadzie

Kapsztadzki Międzynarodowy Festiwal Jazzowy odbywa się co roku, w marcu, w Południowej Afryce. To wydarzenie odbywa się od 19 lat i jest obecnie uważane za największe afrykańskie spotkanie jazzowe. Cape Town International Jazz Festival jest zdecydowanie jednym z pięciu największych na świecie. Dla fanów jazzu w Afryce i na całym świecie jest to festiwal obowiązkowy. Zawiera niesamowity skład, w którym znajdują się najlepsi artyści jazzowi z całego świata oraz wschodzący artyści jazzowi, którzy tworzą i pozostawiają swój ślad w branży i historii jazzu.

 

Author: kwaterydobre.pl