Przygotowanie się do wędrówki z psem.

Górska wędrówka z psem to wspaniały pomysł na spędzenia razem aktywnie czasu. Coraz więcej właścicieli czworonogów decyduje się właśnie na taka formę odpoczynku. Jednak do takiej wycieczki w góry należy się odpowiednio przygotować. Co należy zabrać ze sobą, aby odpoczynek przebiegał pomyślnie? To pytanie dręczy wielu właścicieli psów, którzy wybierają się na tego rodzaju wypady.
Przygotowywanie się do wędrówki z psem.

Przede wszystkim sprawdźmy czy w tych rejonach gór, w które się wybieramy psy są mile widziane. Co to oznacza ? Otóż nie na każdy szlak górski możemy wejść z psem. Należy sprawdzić czy regulamin Parku Narodowego, na którego terenie leży wybrany obszar górski na to zezwala. Jeżeli nie to zawsze można znaleźć równie atrakcyjną trasę poza szlakiem. Jeżeli upewnimy się , że pies może pójść z nami to wybierzmy odpowiedni szlak. Jeżeli dopiero zaczynamy z naszym czworonogiem takie eskapady to zdecydujmy się na łatwiejszy szlak. Z biegiem czasu przejdziemy także te trudniejsze.

 

Wybierając się w podróż z psem trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Nawet jeżeli ma być to wypad jednodniowy to zawsze na wszelki wypadek sprawdź czy w okolicy, w która jedziesz jest możliwość noclegu. Oczywiście chodzi tutaj o nocleg z psem. Nie każdy pensjonat, hotel czy nawet prywatny najemca życzy sobie obecności zwierzaka. Dlatego np. w razie załamania pogody ( która w górach zmienia się z szybkością światła) lub nawet urazu na szlaku musisz mieć wyjście awaryjne.

Transport psa też jest bardzo ważny. Jeżeli Twój pupil cierpi na chorobę lokomocyjną, podaj mu przed podróżą odpowiednie leki, aby przebiegała ona dla niego komfortowo. Jeżeli czeka cię dłuższa podróż samochodem to rob co jakiś czas przerwy na bocznych parkingach albo zajazdach, gdzie spokojnie możesz pospacerować z psem oczywiście na smyczy, aby zaczerpnął świeżego powietrza i się rozprostował. To zdecydowanie pozwoli mu lepiej znieść podróż samochodem, a nam szybciej i spokojniej dotrzeć do celu.

Kategoria: szkolenia

Author: kwaterydobre.pl