Camping – idealne wakacje dla rodziny

Z czym kojarzy się camping? Pewnie większości z polem namiotowym, przyczepą campingową. Powoli jednak to wyobrażenie się zmienia. Wakacje na campingach stają się coraz popularniejsze, a same campingi oferują dziś o wiele więcej niż miejsce pod namiot czy camper.
W ośrodkach campingowych można wynająć również domki. Często są to tzw. mobile home. Domki te mogą różnić się metrażem oraz standardem wyposażenia. W większości jest kuchnia i łazienka oraz sypialnie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób lubiących większy komfort i nielubiących korzystać ze wspólnych łazienek.

 
Niezależnie czy w przyczepie, camperze, domku czy pod namiotem campingi są świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi.
Ośrodki są ogrodzone, a ruch samochodowy jest bardzo ograniczony. Dzieci mogą swobodnie jeździć na rowerach lub hulajnoga. Place zabaw, baseny, czy wręcz aquaparki, animacje to dodatkowe atrakcje nie tylko dla najmłodszych. Większość campingów położona jest na terenach gęsto zalesionych. Dzięki temu nie ma problemu ze znalezieniem cienia w upalny dzień i można cieszyć się czystszym niż w mieście powietrzem. Dla dzieci takie wakacje to świetna przygoda i okazja do poznania rówieśników z różnych zakątków kraju i zagranicy.

 
W wielu miejscach dostępne są dodatkowe udogodnienia dla dzieci. Można wypożyczyć łóżeczka dla niemowląt, barierki do łóżka, nocniki, nakładki na sedes, podest, zabawki do piasku i do wody. Zaoszczędzi to wiele miejsca w bagażu. Warto przed wyjazdem sprawdzić co oferuje wybrany camping.
Na terenach campingu często można również znaleźć restauracje, bary i supermarkety. Można gotować samodzielnie lub skorzystać z oferty serwowanej na campingu.
Planując kolejne wakacje, warto przejrzeć oferty campingów. Obecnie bardzo popularne są campingi we Włoszech, Chorwacji, Hiszpanii. Dla osób, którym morze do odpoczynku nie jest potrzebne są pięknie położone campingi w Austrii czy Szwajcarii.
Taki rodzaj wyjazdu na pewno spodoba się dzieciom, ale i dorośli nie będą zawiedzeni.

Author: kwaterydobre.pl