Gdy wybierasz się na pustynię, nie zapomnij o…

Wycieczka na pustynię może wydawać Ci się odległa, wręcz nieosiągalna! Ale jak to mawiają: “Wszystko zależy od dobrego planu”. Jeśli dowiesz się, jakie przedmioty są niezbędne podczas takiej przygody, być może Twój strach i obawy zastąpi rządza wrażeń. Sprawdź więc, co warto zabrać na pustynię!

To co najważniejsze

Rzecz pierwsza, niezbędna przy którejkolwiek wycieczce, to plecak (tudzież torba). Bo w końcu gdzie włożycie całą resztę, jeśli nie tu?
Do tego to, o czym zapewne pomyślało każde z Was już na wstępie – woda. Ten płyn może okazać się zbawczy podczas upałów dosięgających nawet pięćdziesięciu stopni Celsjusza.

Kiedy idziesz spać

A teraz pomówmy o tym, co być może w innych warunkach nie byłoby konieczne, jednak na pustyni gra dużą rolę. Zacznijmy od śpiwora.
Nawet jeśli zamierzasz zatrzymać się po drodze w jakimś lepiej osłoniętym miejscu, dobrze, byś miał go ze sobą. W nocy na dworze robi się wyjątkowo chłodno, przez co szybko zapomnisz o upałach w ciągu dnia. Dzięki śpiworowi po prostu lepiej się okryjesz.

Co włożyć na siebie?

To, co na pewno warto wyróżnić, to nakrycie głowy – chusta lub czapka. W końcu nie chcesz zbyt szybko odczuć skutków palącego słońca, prawda?
Nie mniej ważne są buty – najlepiej, by były wytrzymałe i z grubą podeszwą, ale jednak pozwalały skórze na Twoich stopach oddychać (tak, skóra również tego potrzebuje).
Trzecią pozycją są rękawiczki, ale nie takie zimowe. Przyda Ci się jednak ochrona na ręce, jeśli oczywiście wybierzesz zwierzęcy środek transportu, taki jak wielbłądy.
A na koniec – okulary przeciwsłoneczne. Przy całym dniu kontaktu ze słońcem nawet jego miłośnicy będą mieć go już dosyć. Poza tym dodatkowa ochrona dla oczu zapobiega dostaniu się do nich tumanów piasku.

Czystość oraz apteczka

Założę się, że żadna mama nie zapomni o czymś takim, jak szczoteczka, pasta do zębów, żel antybakteryjny czy nawilżone chusteczki. Ale o czym jeszcze warto przypomnieć?
O podręcznej apteczce. Jednym z najważniejszych punktów na tej liście jest maść na oparzenia. Do tego środek na owady oraz sól fizjologiczna, by oczyścić oczy, do których podczas silniejszego wiatru może dostać się piasek.

Czy jesteś gotów?

Mimo że wyprawa na pustynię wymaga licznych przygotowań, to większość z wymienionych przedmiotów zajmuje niewiele miejsca i nie trzeba się martwić o ich ciężar.
Więc jak myślisz, jesteś gotowy na tę wyprawę?

 

Author: kwaterydobre.pl