Znajdź swój raj na Ziemi

Chcesz zobaczyć historię, kulturę i cuda stworzone przez człowieka, może potrzebujesz dużej dawki słońca, morza i pięknego piasku. Niezależnie od tego, czy szukasz poważnego eskapizmu, czy chcesz podziwiać matkę naturę możesz zdecydować jakie egzotyczne miejsce chciałabyś odwiedzić bo jest ich naprawdę mnóstwo. Aby zwiedzić każde z nich z pewnością musiałbyś wziąć liczne kredyty. Mimo to jeśli zastanawiasz się właśnie gdzie wybrać się na egzotyczne wakacje służymy pomocą i tą oto listą zakątków:

1. Maui na Hawajach

Dzięki legendarnej scenie surfingu i plażom ze złotym półksiężycem, które rozciągają się na długości ponad 120 mil, wszędzie na Hawajach znajdziesz atrakcje. Wyspa Maui, znana jako „The Valley Isle”, jest ulubionym miejscem ze względu na mgliste szczyty, wspaniałe zachody słońca i bambusowe lasy. Zatop się w nagradzanym piasku Kaanapali lub podziwiaj szkarłatne czerwone piaski Kaihalulu – to jedyna taka plaża na świecie.

2. Puerto Rico

Dzięki tropikalnemu klimatowi, odosobnionym plażom z palmami i topografii tak zróżnicowanej jak mozaika, Puerto Rico jest prawdopodobnie najbardziej egzotyczną wyspą na Karaibach. Znajdź żaby w serpentynach w dżungli El Yunque, wykąp się w nocy w bioluminescencyjnej zatoce Mosquito Bay i odkryj jej bogactwo pięknych złotych piasków.

3. Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie

Fuerteventura może być najciekawszą wyspą na Wyspach Kanaryjskich dzięki pustym plażom, krystalicznie czystej wodzie i hipisowskiemu klimatowi. Dzięki stałemu wiatrowi handlowemu jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, a jeśli szukasz opalenizny, dołącz do naturystów, którzy gromadzą się tutaj na słynnych plażach nudystów.

4. Kolumbia

Lazurową wodę, kołyszące się hamaki i ukryte plaże można znaleźć w Kolumbii – kraju, który do niedawna unikał szlaku turystycznego. Wędruj przez Park Narodowy Tayrona, wymarzone miejsce dla podróżujących ekologicznie – jest to idealne miejsce, aby udawać, że mieszkasz w chatce na plaży, ucztować na egzotycznych owocach i odkrywać niemożliwie piękne laguny.

5. Vis, Chorwacja

Sekret wyszedł; chorwacka wyspa Vis ma pewną siłę przyciągania wśród lejów wyspowych, a wszystko to dzięki dramatycznym klifom i egzotycznym plażom. Ten klejnot na Adriatyku znajduje się w odległości krótkiej przejażdżki łodzią od chorwackiego miasta Split, ale jego zaciszne zatoczki wyglądałyby jak w domu w tropikach. Popłyń łodzią do Stiniva, ukrytej plaży, która jest często najlepsza w Europie.

6. Polinezja Francuska

Polinezja Francuska to miejsce, w którym błyszczą szmaragdowe laguny, a powietrze wypełnia egzotyczny zapach wanilii, kokosów i kwiatów Tiare Tahiti. Nie będziesz w stanie objąć wszystkich pięciu archipelagów (łącznie 118 wysp), więc udaj się na Maupiti: „nietkniętą wyspę”. Jego plaże są bielsze niż białe, są pokryte mistycznymi jaskiniami, a góra Te’urafa’atiu oferuje zapierające dech w piersiach widoki.

 

Author: kwaterydobre.pl