Szwecja – kraj pełen niezwykłych atrakcji

Być może nie należy do najpopularniejszych kierunków turystycznych wypraw, jednak biura podróży poświęcają jej coraz więcej uwagi. Szwecja przyciąga różnorodnością, a na jej terenie każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Gdzie warto się wybrać? Jakie regiony Szwecji mogą się dla nas okazać ciekawym kierunkiem wycieczki?

Szwecja - kraj pełen niezwykłych atrakcji

W Szwecji każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Najpopularniejszym regionem Szwecji jest jej południowa i południowo-zachodnia część. To właśnie tu czekają popularne kąpieliska, na terenie których Polacy coraz chętniej spędzają wczasy, to tu czekają tak ciekawe ośrodki portowe, jak Malmö, Göteborg czy Helsingborg. Biura podróży, które zajmują się organizacją wczasów na terenie państw skandynawskich, skupiają się jednak na tych terenach, które zajmują obszar południowo-zachodniego wybrzeża Bałtyku. To dwie wyspy, które w świecie turystyki już teraz cieszą się wielkim powodzeniem. Gotlandia i Olandia mają się czym pochwalić, a wyspiarskie atrakcje sprawiają, że zainteresowanie wypoczynkiem w tej części Szwecji konsekwentnie się zwiększa.
Kto w czasie wycieczki po Skandynawii chce poznać bardziej surowe oblicze Szwecji, ten powinien zainteresować się środkową i północną częścią tego kraju. Piękne lasy, liczne jeziora oraz otwarta przestrzeń, która zachęca do pieszych wędrówek – oto atrakcje, którymi przyciąga ten obszar. Choć jest on nieco mniej znanych, turystów zainteresowanych jego poznaniem nie brakuje.
A co z tymi, którzy chcą poznawać dzieje Szwecji oraz odkrywać jej najpiękniejsze zabytki? Dla takich turystów w dalszym ciągu najważniejszym kierunkiem wycieczki do tego kraju będzie Sztokholm – stolica i najpiękniejszy ośrodek miejski tego kraju. Zachwyca też Uppsala i Lund, surowym pięknem kusi też Kiruna. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że w Szwecji nudzić się nie można, a każdy turysta znajdzie tu dla siebie taki obszar, który pozwoli mu wypoczywać w preferowany przez siebie sposób.

Author: kwaterydobre.pl