Wiejskie krajobrazy, cisza i wspaniała przyroda – oto najcenniejsze skarby, jakimi przyciąga nas Polesie. Ta wyjątkowa kraina będzie dla każdego z nas wspaniałym kierunkiem wyprawy. Wycieczki po niej to niezwykła lekcja historii i przyrody oraz wyjątkowa okazja do spotkania się z unikalnymi zabytkami. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?
Polesie to oaza ciszy i spokoju. Tanie noclegi można tu znaleźć przede wszystkim w prywatnych gospodarstwach, dzięki czemu obszar ten świetnie sprawdza się jako miejsce na rodzinne wczasy. Ogromne walory przyrodnicze sprawiają, że po Polesiu chętnie wędrują też miłośnicy przyrody z całego kraju. Kuszą poleskie krajobrazy, w których miejsce bardzo ważne zajmują ogromne bagna i malownicze jeziora. Nie brak też atrakcji w dolinach wielkich rzek oraz na terenie rozległych kompleksów leśnych, po których można spacerować do woli w otoczeniu wspaniałej natury. Wyjątkowo ciekawym kierunkiem wycieczki w tej części Polski będzie Poleski Park Narodowy, choć i poza jego granicami nie można narzekać na brak ciekawostek związanych ze światem fauny i flory. Wieprzański i Sobiborski Park Krajobrazowy, malownicze Pojezierze Łęczyckie – oto kolejne skrawki Polesia, na terenie których można spędzić niezapomniany urlop.
Gdzie warto się wybrać? Z pewnością warto zwiedzić Chełm, na terenie którego bez problemów można znaleźć tanie pokoje gościnne. To miasto to dobry punkt wypadowy dla tych, którzy chcą poznać okolicę oraz dla tych, którzy chcą się skupić na atrakcjach tego miasta. W Chełmie nie brak przecież ciekawych zabytków oraz ciekawych miejsc, którym warto poświęcić swój czas. Co można ujrzeć w okolicy? Sobibór, znany z obozu koncentracyjnego, drewniane świątynie w Uhrusku czy w Hannie – oto miejsca, które warto lepiej poznać. W czasie wycieczki po Polesiu warto też odwiedzić tak ważny ośrodek pielgrzymkowy, jakim jest Sanktuarium Unitów Podlaskich w Kostomołach. Warto też odwiedzić Skansen Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Polesia w Holi oraz zajrzeć do Romanowa, znanego z Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Najnowsze komentarze