W grodzie nad Wartą – Atrakcje turystyczne w Poznaniu. Wycieczki autokarowe

Stolica Wielkopolski reklamuje się jako “Poznań – miasto doznań”. I trzeba przyznać, że wiele w tym prawdy. Co ważne, jest to miejsce o bardzo dobrze przemyślanej i zorganizowanej komunikacji, jeśli więc nawet nie zdecydujemy się na wykupienie wycieczki autokarowej, to i tak będziemy w stanie przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami bez większych problemów.

A jakie są te atrakcje turystyczne w Poznaniu? Długo by wymieniać. Jeśli trafimy tam w dniu 11 listopada, to będziemy mieć szansę na uczestnictwo w obchodach imienin ulicy Święty Marcin (tak brzmi oficjalna nazwa uroczystości), w trakcie których podziwiać można pochód barwnie poprzebieranych postaci oraz spróbować przepysznych, przygotowanych specjalnie na tę okazję rogali z białym makiem.

Jeżeli do Poznania zawitamy w innym terminie, również nie będziemy się nudzić. Zwłaszcza, jeśli należymy do fanów książek Małgorzaty Musierowicz, znanych pod wspólnym dla całego cyklu tytułem “Jeżycjada”. Na podążaniu śladami bohaterów mogą nam minąć całe godziny. Na trasie zwiedzania warto więc uwzględnić przynajmniej kilka punktów gastronomicznych.

Author: kwaterydobre.pl