Po czym poznać najlepszy hotel

Hotelarstwo jest branżą niezwykle wymagającą. Ponieważ konkurencja jest bardzo duża, ogromny nacisk kładzie się na to, aby wszystko było jak najlepiej, pokoje miały wszelkie możliwe wygody, w hotelowej restauracji klienci mogli wybierać z wielu opcji, ogólnie na to, aby każdy klient, nawet ten najbardziej wymagający, był z pobytu w pełni zadowolony, chętnie wrócił do danego miejsca w przyszłości, polecił go swojej rodzinie i znajomym itd.

To, z jakim poziomem zakwaterowania mamy do czynienia oceniają gwiazdki, które nadawane są hotelom przez urzędników danego województwa w trakcie trwania specjalnej komisji. Zastanawiasz się, jak hotel zdobywa gwiazdki? To, ile gwiazdek otrzyma dane miejsce uzależnione jest od wielu czynników. Aby otrzymać każdą kolejną gwiazdkę spełnione muszą być określone kryteria. Uwagę zwraca się nie tyko na część mieszkalną, ale także gastronomiczną. Hotel, który ma dużo gwiazdek powinien być także łatwy do odnalezienia przez potencjalnych klientów – mieć swoją stronę internetową, pojawiać się na portalach oferujących pośrednictwo w wynajmowaniu zakwaterowania na czas urlopu i tak dalej. Aby otrzymać dużo gwiazdek spełnić trzeba różne kryteria, spośród których wyróżnić można – w części mieszkalnej czystość, metraż, klimatyzację, dodatkowe udogodnienia w postaci balkonu czy tarasu, łazienka w pokoju czy poza nim, dodatkowe wyposażenie itd.

Najlepsze hotele powinny mieć w swej ofercie apartamenty wysokiej klasy, mogą sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających czy wpływowych gości. Liczą się także takie kwestie, jak media – telewizor w pokoju, dostęp do wifi itd. Oczywiście nie bez znaczenia jest to, czy hotel oferuje swym klientom miejsca parkingowe, czy są tam różnego rodzaju atrakcje dla dzieci jak plac zabaw czy animacje, czy istnieje dodatkowa, specjalnie wydzielona “strefa relaksu” – np. z basenem czy spa, czy goście mają możliwość wyprania swoich ubrań itd. W kwestii gastronomi liczy się zarówno to, ile posiłków oferuje hotelowa restauracja, czy są one w cenie, jaki jest ich ewentualny koszt oraz to, jaki jest wybór i jakiej jakości są posiłki.

Author: kwaterydobre.pl