Jak ubrać się na żagle?

Niedługo zaczynają się wakacje i wielu nas planuje powoli swój urlop . Najczęstszy wybór to zagraniczna wycieczka w ciepłe miejsce i leniuchowanie w hotelu. Nasz wypoczynek jednak może być znacznie bardzie aktywny. Ciekawym wyborem może być żeglarstwo . DO uprawiania tego sportu musimy jednak pamiętać o kliku rzeczach. Przede wszystkim potrzebne nam będą odpowiednie uprawnienia, które pozwolą nam na kierowanie żaglówką. Oczywiście potrzebujemy też samą żaglówkę, którą jednak możemy wypożyczyć wśród wielu ofert firm które się tym zajmują. Niezbędny będą też ubrania, które powinny mieć nieco inną funkcję niż na lądzie. Sprawdźmy, więc co powinniśmy kupić żeby dobrze się ubrać.

W co się ubrać na żagle?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że warto wybrać odzież [/i] techniczną, która znacznie szybciej wyschnie kiedy zmokniemy niż ubrania wykonane z bawełny. Żeglarstwo to sport , dynamiczny, gdzie każda część naszego ubioru nie może krępować naszych ruchów i musimy się czuć w niej wygodnie.

Jednym z głównych części ubioru na żaglach będzie na pewno kurtka. Oczywiście powinna ona być wodoodporna ale również chronić przed wiatrem. Jeżeli chodzi o krój, to przyda się dodatkowy materiał ochraniający szyję oraz głowę, a także przedłużenie na pośladki. Inną częścią odzieży, która ochroni nas prze zimnem będzie bluza. Częstym wyborem i prawidłowym wyborem może być polar, który jeżeli będzie ochraniał nasza szyję powinien sprawdzić się w każdych warunkach. Jeżeli chodzi o spodnie to w tym przypadku musimy czuć się swobodnie i komfortowo. Często wieczory będziemy spędzać przy ognisku na zewnątrz tak więc ich długi rodzaj jest wskazany. Jeżeli jest gorąca pogoda i jesteśmy na żaglówce to szorty mogą się bardzo przydać. Muszą one być wykonane z elastycznego materiału tak, abyśmy byli cały czas gotowi na dynamiczne ruchy. Dużym plusem będzie jeżeli materiał będzie ten z rodzajów szybko schnących. Jednym z ważniejszych aspektów naszego ubioru są buty. Ważne, aby były lekkie i wygodne podobnie jak w przypadku butów do biegania. Bardzo ważna jest podeszwa, która powinna być cienka oraz zapewniać dobrą przyczepność z pokładem żaglówki. Warstwa zewnętrzna buta powinna być zaś wodoodporna, aby uniknąć przemoczenia stóp.

Akcesoria przydatne na żaglówce

Nie tylko odzież jest ważna. Warto też zastanowić się nad zakupem kilu bardzo przydatnych akcesoriów. Jednym z bardziej przydatnych będzie na pewno plecak. Musi on być przede wszystkim szczelny od wody tak, aby nie zamoczyć rzeczy które do niego spakujemy. Materiał dodatkowo powonień być lekki i dopasowywać się do kształtu naszych pleców, by je odciążyć od dźwigania ciężaru. W środku powinniśmy znaleźć kilka schowków, gdzie umieścimy inne ważne akcesoria przydatne na żaglach. Takim na pewno będzie scyzoryk. Zasada jest, że im więcej funkcji tym lepiej. Jego ostrza muszą być wykonane z twardej stali, aby w nagłym przypadku przeciąć linkę lub otworzyć konserwę. Polecany jest więc scyzoryk szwajcarski z charakterystyczną czerwoną rękojeścią.

Author: kwaterydobre.pl