Przygotowania do wakacji w Chorwacji

Wyjazd do Chorwacji to zapowiedź wspaniałych wakacji i niezapomnianych przeżyć. Jeżeli wybieramy się tam całą rodziną należy koniecznie odpowiednio się przygotować i zabrać wszystko to, co niezbędne. Wiele osób zastanawia się nad tym co zabrać ze sobą do Chorwacji z małym dzieckiem. Same przygotowania mogą wydać się dosyć skomplikowane bowiem na wyjazd z dzieckiem trzeba przygotować się na każdą ewentualność. Warto więc wcześniej zaplanować, co ze sobą weźmiemy.

Niezbędny bagaż

Oprócz rzeczy niezbędnych na miejscu należy zabrać ze sobą także te, które ułatwią nam sam przejazd do Chorwacji. Warto tutaj kierować się nie tylko wygodą ale również potrzebami naszego dziecka. Pamiętamy o zabraniu kompletu wygodnych ubrań a także ubrań zapasowych oraz zapasu pieluch jednorazowych. Możemy wziąć także ulubione zabawki dziecka, książeczki i film DVD, które umilą dziecku podróż. Przydatne będą chusteczki nawilżające, którymi łatwo przetrzeć rączki i buzię. Ważne będą również aktualne mapy, dokumenty, ładowarka do telefonu i lokalna waluta. Nie można zapomnieć o środkach przeciwbólowych, tabletkach lokomocyjnych oraz foliowych torebkach.

Jakie ubrania najlepiej wziąć

Kluczową kwestią każdego wyjazdu jest wybór właściwych ubrań: należy zabrać ich tylko tyle, ile potrzeba oraz właściwie dopasować je do warunków pogodowych panujących w danym kraju. Chorwacja to kraj o klimacie podobnym do polskiego dlatego wybierając się tam latem warto zabrać ze sobą ubrania, które zwykle nosimy w swoim miejscu zamieszkania. Pogoda w Chorwacji może być także zmienna – latem występują upały ale też burze i silny wiatr dlatego trzeba przygotować się również na takie warunki. W przypadku niemowląt i małych dzieci warto zabrać cały zestaw ubranek – ponieważ nigdy nie wiadomo co może się przydać a także dlatego, że dziecięce ubranka nie zajmują zbyt wiele miejsca.
Koniecznym elementem wyposażenia będzie mały kapelusik a dla starszych dzieci czapka z daszkiem – można przygotować kilka sztuk w ulubionych dla dziecka wzorach i kolorach. Oprócz tego pakujemy wygodne skarpetki i buciki – klapki czy sandałki sprawdzą się latem idealnie. Zakryte buty będą przydatne wieczorem i gdy jest chłodniej. Dla starszych dzieci należy zabrać buty do wody. Oprócz tego należy przygotować: strój kąpielowy (kąpielówki), ciepłe bluzy i przewiewne koszulki, krótkie spodenki, spódniczki lub sukienki, bluzki i koszulki zarówno z długim jak i krótkim rękawkiem a także zapas bielizny i skarpetek. Ubrania dziecięce trzeba często zmieniać dlatego warto wziąć ich ze sobą na wszelki wypadek więcej.

Author: kwaterydobre.pl