Jedno z najpiękniejszych miast Polskich, idealne na kilkudniowe wycieczki.

Choć nie jest wielkim miastem, to wciąż urokliwe miejsce, do którego chętnie przyjeżdżają turyści z całego kraju, aby poznać jego historie i zobaczyć liczne, zabytkowe miejsca.
Kazimierz Dolny, to miasto, w którym odpocząć możemy nad wodą, lub w parku i lasach.
Położony jest nad Wisłą, dzięki czemu wybudowano w nim port jachtowy.
W 1986 roku Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, zaś na obecna chwilę zachęca do zwiedzania licznych atrakcji turystycznych.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego?

To piękne i niewielkie miejsce, liczy około 2 tysięcy mieszkańców.
Jest spokojnym i urokliwym miastem, doskonale nadającym się na plenerowe sesje zdjęciowe czy piesze wycieczki całą rodziną.
Pierwszy człon nazwy, wywodzi się od Kazimierza Sprawiedliwego, który przekazał osadę Norbertankom, natomiast Dolny, dopisany został by odróżnić od siebie dwie miejscowości o tej samej nazwie.
Miasto szybko się rozwijało. Powstał nawet zamek obronny, którego ruiny możemy zwiedzić do dnia dzisiejszego.
Legenda głosi, że powstał on na zlecenie Kazimierza Wielkiego.
Niestety, w 1656 roku miasto zostało spalone, przez wojska szwedzkiego króla. Od tamtego momentu, Kazimierz Dolny był wielokrotnie niszczony i rozkradany, aż do 1869 roku, gdy utracił prawa miejskie i stał się typowym miastem wypoczynkowym.
Tak bogata historia pozostawiła po sobie liczne miejsca, godne zwiedzania.

Co warto zobaczyć będąc w Kazimierzu Dolnym? Zwiedzanie Kazimierza Dolnego, jego atrakcje turystyczne i zabytki.

Do najbardziej popularnych i najchętniej odwiedzających zabytków, możemy zaliczyć Ruiny Zamku, wybudowanego w xiv wieku, Ruiny Willi Stanisława Szukalskiego, Kościół świętej Anny oraz organy w modrzewiowej oprawie.
To oczywiście nie jedyne miejsca, które warto obejrzeć będąc w Kazimierzu.
Godne uwagi są również kamienice, na przykład Gdańska, Przybyłów i Biała, oraz piękny Rynek z zabytkową studnią. To wyjątkowe miejsce, z którego rozciąga się widok na najpiękniejsze zabytki.
Zwiedzanie Kazimierza, najlepiej rozpocząć od rynku, a następnie przemieszczać się w stronę zamku, by nic nie umknęło uwadze.
Na sam koniec, warto spacerować wzdłuż Wisły, podziwiając piękny port jachtowy.
Dla osób lubiących historię, polecamy również wycieczkę ścieżką dydaktyczną Nowy Dwór, która przybliży informacje na temat tego wyjątkowego i urokliwego miasta, ale również pozwoli spojrzeć na nie z innej perspektywy.
To doskonałe miejsce na wycieczki całą rodziną.

 

Author: kwaterydobre.pl