Jesteś uśmiechnięty i dokładny – dołącz do baristów!

Czy chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe w optymistycznym otoczeniu? Obecnie kawa to w wielu miejscach produkt bardzo ekskluzywny – w różnych rodzajach, smakach i aromatach. Ciągle powstają nowe kawiarnie i bary a bariści są jednymi z najbardziej poszukiwanych tam pracowników. Właściciele szukają utalentowanych i wesołych baristów, którzy oprócz parzenia kawy mają optymistyczne podejście do życia i charyzmę, tak aby zarażali uśmiechem klientów.

Zalety tego zawodu

Oprócz pracy zawodowej barista ma wiele zalet. Na przykład, jeśli zostaniesz zatrudniony przez daną kawiarnię i firmę, będziesz mieć prawo do niektórych słodkich korzyści. Obecnie firmy często oferują niestandardowe pakiety świadczeń, program akcji, hojne wsparcie, szkoelnia i zniżki dla pracowników.

Jakie są umiejętności Baristy

Aby pracować jako barista, potrzebujesz solidnych umiejętności obsługi klienta i umiejętności samodzielnej pracy, a także pracy w zespole w szybkim tempie. Uwielbianie zapachu świeżej kawy też nie boli. Kilka przykładów umiejętności obsługi klienta obejmuje empatię, solidne zrozumienie obsługiwanego produktu i staranność.

Dbałość o szczegóły

Wielu klientów kawiarni robi bardzo konkretne zamówienia na napoje. Barista musi dokładnie zmierzyć i wymieszać wszystkie składniki oraz przygotować napój, którego pragnie klient. Wymaga to dużej dbałości o szczegóły, a także pewnych ogólnych umiejętności pomiarowych i matematycznych. Będziesz także potrzebować tej uwagi do szczegółów podczas pracy kasy. Obca nie może być dla ciebie:

-Ostrożność
-Obsługa gotówki
-Kasjerstwo
-Skupienie
-Duża dokładność
-Matematyka

Pokazy baristów

Oprócz standardowej codziennej pracy wielu baristów z naprawdę dużymi umiejętnościami i świetną techniką może wziąć udział w licznych konkursach, pokazach i zdobyć nagrody. które dają nie tylko satysfakcję i prestiż ale też zarobek i być może zmianę pracy na bardziej płatną.

Przykładowy pokaz to World of Coffee. Jest to wystawa z udziałem ponad 250 wiodących światowych dostawców kawy i branży Horeca. Największe targi kawy w Europie to coś więcej niż targi – to festiwal innowacji i nauki obejmujący m. in:

-Mistrzostwa Świata w Kawie
-Najnowocześniejsza seria wykładów SCA
-Tygodniowy program społecznościowy imprez i spotkań sieciowych
– Niezwykle pożądana nagroda dla najlepszego nowego produktu i prezentacja w laboratorium projektowym

World of Coffee stało się ważnym elementem kalendarza kawy każdego roku. Co ważne wielu uczestników na tych targach to nowicjusze!

 

Author: kwaterydobre.pl