Jak dobrze wypożyczyć auto?

Dzisiaj kiedy podróżujemy po całym świecie bardzo ważnym aspektem naszej wyprawy jest nieograniczona możliwość podróżowania po kraju do którego przyjechaliśmy. Najczęściej jeżeli podróżujemy samolotem, po wyjściu z lotniska musimy mieć zapewniony środek transportu dzięki któremu będziemy w stanie zwiedzić wszystkie interesujące nas miejsca. Możemy liczyć na transport publiczny, ale musimy liczyć się z pewnymi niedogodnościami odnośnie ograniczonego kursowania lub problemu z dojazdem do każdego miejsca. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na pomoc firmy która zapewnia wynajem aut .

Jaką wypożyczalnię aut wybrać?

Nie każda wypożyczalnia samochodów posiada proste i łatwe zasady w swojej ofercie. Warto więc, aby nie wpaść w tarapaty spędzić trochę więcej czasu nad zapoznaniem się z ofertą interesującej nas firmy. Przede wszystkim najlepiej jest wynająć auto on-line, kiedy jeszcze siedzimy wygodnie w fotelu w domu i możemy na spokojnie zapoznać się z ofertą różnych firm wypożyczających auta. Warto jest skorzystać ze specjalnych stron internetowych, gdzie możemy porównać kilka ofert i znaleźć najtańszy wynajem. Kiedy taka oferta się znajdzie, warto na początku sprawdzić czy w cenę wynajmu wliczone jest ubezpieczenie. Jego cena najczęściej jest równa cenie wynajmu samego auta. Oczywiście ubezpieczenie nie jest obowiązkowe ale wtedy na naszej karcie kredytowej zostanie zablokowana pewna i dość pokaźna kwota na potrzeby pokrycia ewentualnych napraw. Po zdaniu auta, pracownik firmy będzie sporządzał protokół zwrotu i w przypadku nawet najmniejszej rysy na lakierze określona kwota zostanie potrącona nam karty. Jeżeli zdecydujemy się na ubezpieczenie, ważne aby chroniło ono nas kompleksowo od każdego uszkodzenia. Wtedy po zdaniu auta zbędny jest protokół zdawczy dzięki czemu zaoszczędzimy czas, a nasza karta kredytowa będzie wolna od wszelkich zablokowanych kwot z tytułu wypożyczenia samochodu.

Jakie auto wybrać

Cena wynajmu auta jest oczywiście uzależniona w głównej mierze od klasy i wielkości auta które wybierzemy. Jeżeli zdecydujemy się na luksusowe większa auta to zapłacimy znacznie więcej niż za gorszą markę miejskiego samochodu. Rodzaj auta jakie chcemy wypożyczyć powinien być uzależniony od kraju, gdzie będziemy się przemieszczać. Gdy wybierzemy górzysty kraj o wąskich i krętych drogach, aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z prowadzeniem, warto jest wybrać małe miejskie auto. Dzięki temu będziemy w stanie sprawnie poruszać się po kraju i parkować w ciaśniejszych miejscach oszczędzając nasz wolny czas. Podczas wybierania oferty, ważne jest też sprawdzenie jakie wyposażenie dodatkowe auta możliwe jest do wypożyczenia. Jeżeli podróżujemy z małym dzieckiem, bardzo przydatne będzie na pewno dodatkowy fotelik dla dziecka i system ISOFIX. Jest o system stosowany w niektórych autach do bardzo szybkiej instalacji fotelika. Odznacza on się też dużo większym bezpieczeństwem niż w przypadku zwykłego systemu montażu fotelika za pomocą pasów bezpieczeństwa.

Author: kwaterydobre.pl