Siła muzyki

Tłum faluje i nie zauważasz potu w twoich oczach. Tysiące ludzi czuje to samo, co ty. Muzyka ponosi was razem i czujecie się z nimi połączeni. To jest siła muzyki. I to są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju doświadczenia jakie niosą ze sobą imprezy muzyczne.

Najlepsze wydarzenia muzyczne na świecie niekoniecznie są największe, ale wszyscy zgadzamy się, że za festiwalem muzycznym kryje się coś dość potężnego, co może przyciągnąć ponad 3 miliony ludzi. Poniżej wymieniliśmy 10 największych festiwali na świecie.

Electric Daisy Carnival (Las Vegas)

Ta klasyczna impreza rave, która odbywa się w Las Vegas, jest jednym z największych festiwali muzyki elektronicznej na świecie. Największy poza Europą, obejmuje trap, bounce, trance, techno, bass, house, hard-style i wiele innych. Odbywający się także w Puerto Rico, Meksyku i Nowym Jorku festiwal powstał z podziemia w 2014 roku wraz z dokumentem Sundance Film Festival EDC 2013: Under The Electric Sky, który powstał na podstawie tego wydarzenia.

Festiwal jazzu i dziedzictwa w Nowym Orleanie

Jako najstarszy festiwal na tej liście, New Orleans Jazz and Heritage Festival jest również jednym z najlepszych festiwali muzycznych na świecie. W 2017 roku Stevie Wonder pojawi się w roli głównej – a kto mógłby przymknąć oko na skarb taki jak Stevie? Festiwal jest przesiąknięty kulturą i historią Afroamerykanów i oczywiście oddaje hołd niesamowitej różnorodności jazzu, bluesa i gospel.

Coachella

Coachella to teraz prawdopodobnie najsłynniejszy festiwal muzyczny na świecie, jest również jednym z najbardziej dochodowych, o wartości 94, 2 mln USD w 2016 r. Uważany za festiwal muzyki alternatywnej i niezależnej, z gwiazdami, w tym Radiohead, Lady Gaga i Kendrick Lamar. To szanowany element mega-festiwalowej sceny.

Woodstock (Polska)

Nazwany na cześć słynnego festiwalu w 1969 roku w Nowym Jorku, polski Woodstock jest odpowiednim hołdem dla rocka, popu, metalu i folku. Dzięki występom takich gwiazd jak The Prodigy w ponad milionie ludzi festiwal ma historię ogromnych tłumów i wyjątkowej atmosfery. Wstęp jest bezpłatny, a motto festiwalu brzmi „Miłość, przyjaźń i muzyka” na cześć oryginalnego, zmieniającego świadomość festiwalu.

Rock in Rio

Największy festiwal muzyczny w Ameryce Południowej jest prawdopodobnie najbardziej „błyszczący” na świecie. Festiwal z gwiazdorskim składem co roku sprawia, że festiwal słynie z ogromnych headlinerów. W 2015 roku grali Katy Perry, Rihanna, Queen, Metallica, Rod Stewart i Elton John, a to tylko kilka gwiazd. A jeśli wybierałeś się do Brazylii na festiwal w 2017 roku, zobaczyłeś Lady Gagę, Justina Timberlake’a, Alicia Keys, Bon Jovi i Guns n ’Roses oraz wiele innych. Festiwal odbywa się również w Madrycie i Lizbonie w latach, w których brazylijska impreza robi przerwę.

 

 

Author: kwaterydobre.pl