Czy tylko ograniczenia?

Nowe menu, owoce, warzywa, orzechy, niskotłuszczowe produkty mleczne, pełnoziarniste pieczywo i wiele innych artykułów spożywczych o obniżonej zawartości tłuszczu.
Tak to dieta, dieta dr Ornisha jadłospis swój bardzo skrupulatnie kompletuje. Kilka zasad podstawowych, które zrewolucjonizują życie osób, które podjęły to trudne wyzwanie.

 
Po pierwsze dieta dzieli produkty na pięć grup, do pierwszej zaliczane są warzywa, owoce, rośliny strączkowe, orzechy, zboża, wszystko to co nie zawiera tłuszczu, jest zdrowe, a co ważne lokalne. Do ostatniej zaliczane są produkty, które trzeba całkowicie wyeliminować, jak żółtko jaja, śmietanę, smażone mięsa i ryby. Dla osób o tradycyjnej kuchni może to być duże wyzwanie, jednak czy są same ograniczenia? W diecie jest też wiele dozwolonych punktów jak niektóre słodycze w ograniczonej ilości, jednak ciastka, i ciasta nie są mile widziane. Wato też zwrócić uwagę na nabiał. Dieta Ornisha dopuszcza produkty (mleko, jogurty) o obniżone zawartości tłuszczu. Ryby i owoce morza też nie są całkiem wykluczone, czasem można skusić się na coś mniej lub bardziej wartościowego.

 

Author: kwaterydobre.pl