Kaskada – na czym polega gra?

Na czym polega Kaskada ?

Kaskada jest to kolejna loteria pieniężna, która organizowana jest przez Totalizator Sportowy. W Polsce istnieje od 9 maja 2011 roku. Początkowo losowania odbywały się od poniedziałku do soboty, później zaś – od 1 marca 2013 roku – codziennie, a od 11 stycznia 2016 – dwa razy dziennie. W przeciwieństwie do innych gier liczbowych, w Kaskadzie nie ma możliwości typowania własnych liczb. Gracz, wykupując zakład, otrzymuje dwa zestawy po 12 liczb, w zakresie od 1 do 24. Do otrzymania wygranej najniższej stopnia potrzebujemy 9 trafionych liczb. Podobnie jak w innych grach, Multi Multi i Lotto Plus, wygrane są stałe oraz niezależne od puli. Cena jednego losu wynosi 2 zł, a główna wygrana – 250 000 zł. Wyniki można sprawdzić na www. lottoliczby.pl

Jak wygląda losowanie?

W studnio Lotto w momencie losowania, wybieranych jest losowo 12 liczb. Wygrana jest wtedy, gdy w jednym z naszych zestawów jest 8 liczb wylosowanych przez maszynę. Nasza nagroda w tym wypadku wyniesie 2 zł, czyli dokładnie tyle, ile wydaliśmy na kupon. W przypadku trafienia 9 liczb, wygrana wyniesie już 8 zł, przy 10 jest to 25 zł. Przy 11 cyfrach jest to wygrana rzędu 1000 zł, a w przypadku 12, główna wygrana – 250 tysięcy złotych. W jednym losowaniu może paść tylko jedna główna wygrana. Jest to określone regulaminem, który można znaleźć na stronie Totalizatora Sportowego.

Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej?

Prawdopodobieństwo wygranej w grze losowej, jaką jest Kaskada , jest najwyższe spośród wszystkich gier oferowanych przez Lotto. Wynosi ono 1:4,5. W przypadku głównej wygranej, można ją odebrać w Oddziale Totalizatora Sportowego przez 60 dni, począwszy od dnia następnego po losowaniu. Pozostałe nagrody pieniężne można odbierać w kolekturach, w terminach analogicznych.

Na stronie lotto.pl istnieje możliwość zagrania na próbę. Wygenerowany jest specjalny kupon z liczbami, po chwili pojawiają się wylosowane liczby, więc od razu wiemy, jaka jest nasza wygrana. Jest to ciekawa okazja, by poznać sposób działania gry oraz odczuć emocje towarzyszące prawdziwemu losowaniu.

 

Author: kwaterydobre.pl