Krzesła hokery czy wysokie stołki?

Hokery już od długiego czasu nie są tylko meblami, które sprawdzają się w restauracjach i pubach. Od jakiegoś czasu całkiem nieźle prezentują się w domach, szczególnie gdzie salon połączony jest z kuchnią. Wyspa bądź barek oddzielający te strefy wręcz prosi się o efektywne siedzenia, jakimi są hokery. Wielu ludzi zastanawia się jednak, czy lepiej sprawdzają się krzesła hokery, czy jednak lepiej jest postawić na wysokie stołki. Jeśli również zastanawiasz się nad tym i nie wiesz, co wybrać do swojego domu, chętnie przedstawimy ci zalety i wady poszczególnych rozwiązań.

Jakie krzesła hokery i jakie wysokie stołki sprawdzą się w przestrzeni domowej, na jaki styl warto postawić i czy kolorystyka ma znaczenie w przypadku tych mebli? Zdecydowanie warto postawić przede wszystkim na wygodne meble, które będzie można wykorzystywać na co dzień. Postaw na wygodne miękkie siedzisko oraz regulowaną wysokość. Kolorystyka to kwestia dużej dowolności oraz indywidualnych upodobań – wszystko zależy od tego w jakim stylu utrzymane jest pomieszczenia. Na lidera w tej kategorii zdecydowanie wysuwa się styl nowoczesny.

Krzesła hokery – zalety

Podstawową zaletą tych mebli jest wygoda. takie hokery z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne krzesła i nikt nie traci na komforcie. Dodatkowo, to duże pole do popisu w zakresie aranżacyjnym, ponieważ wysokie krzesła hokery wykonywane są z przeróżnych materiałów oraz dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Krzesła mają jednak małą wadę, zajmują dość sporo miejsca, dlatego przeznaczone są jedynie dla przestronnych, dużych wnętrz.

Wysokie stołki – zalety

Wysokie stołki to z kolei bardzo poręczne, lekkie meble, które można ustawiać i aranżować na nieskończoną ilość sposobów. Takie stołki to idealne uzupełnienie nowoczesnej, albo loftowej aranżacji. Niestety nie są one tak wygodne jak wspomniane wcześniej krzesła hokery i powinny być tylko suplementem do tradycyjnego stołu i krzeseł w salonie.

Author: kwaterydobre.pl